środa, 30 kwietnia 2014

O trzech takich, którzy mieli pomysł na siebie i nie bali się go realizować

Wolontariat staje się coraz częściej dostrzegany, kojarzony z dobrem, optymizmem, szacunkiem. Dla wielu młodych ludzi wolontariat jest modny, bycie wolontariuszem daje szanse na rozwój oraz lepsze perspektywy. Rynek pracy stał się bezlitosny. W obecnych czasach dobre wyniki w nauce nie wystarczą. Trzeba wykazać się dodatkową aktywnością. Jest ich trójka - każde inne, ale wszystkich łączy jedno: chcą i działają, znaleźli pomysł na siebie.
By odnieść sukces należy zaskoczyć pracodawcę swoimi osiągnięciami bądź samemu stać się chlebodawcą dla innych. Nie jest to proste, ale możliwe. Mateusz Mokrzycki, Mariusz Zabrzeski oraz Monika Białkowska to trójka absolwentów Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego w życiu których wolontariat stał się pasją, nakreślił ścieżkę rozwoju osobistego oraz przyczynił się do ich osobistego sukcesu.


Mateusz, Mariusz oraz Monika rozpoczęli studia w taki sam sposób jak ich koledzy, koleżanki. Ta trójka potrafiła w odpowiednim czasie zrobić krok do przodu chcąc wykorzystać czas studiów jak najlepiej. Wolontariat, który pojawił się na ich drodze, z którego skorzystali stał się szansą na lepszą przyszłość. W obecnym czasie każda z tych osób jest liderem lokalnych zmian. Ty również możesz osiągnąć sukces. Nie trać czasu, zrób krok ku lepszej przyszłości – wybierz wolontariat.

Młodzieżowa Akcja – Reakcja jest projektem realizowanym w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Skupia w sobie wiele inicjatyw m.in. warsztaty z zakresu psychoedukacji, warsztaty z zakresu pierwszej pomocy, wystawa fotograficzna, targi edukacyjne, bicie rekordu Polski w najdłuższej akcji resuscytacyjnej, organizacja I Młodzieżowej Konferencji Pierwszej Pomocy. Uczestnikami projektu są uczniowie dwóch szkół województwa podkarpackiego tj. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim oraz Publiczne Gimnazjum w Boguchwale. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Strefa Rozwoju.



 
Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa jest to kampania edukacyjna organizowana przez Fundację Generator Inspiracji przy wsparciu Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. W bieżącym roku jest organizowana jej trzecia edycja. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych województwa podkarpackiego z miejscowości do 20 tyś. mieszkańców. W ramach kampanii realizowane są warsztaty dla gimnazjalistów z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. Częścią finalną kampanii jest organizacja Międzyszkolnych Zawodów  Pierwszej Pomocy. W zawodach rywalizują zespoły trzyosobowe reprezentujące szkoły biorące udział w projekcie.
 
Projekt ''Młodzieżowe Centrum Bezpieczeństwa'' realizowany jest w ramach zadania publicznego ”Bezpieczna i przyjazna szkoła – projekty upowszechniające i wzmacniające wybrane działania bezpiecznej szkoły, w szczególności projekty edukacyjne w gimnazjach”. Projekt edukacyjny jest prowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt realizowany był w czterech blokach: reagowanie w sytuacjach nadzwyczajnych, zapewnienie bezpiecznej drogi do szkoły, udzielanie pierwszej pomocy, bezpieczny wypoczynek. W ramach jego działań 20-osobowa grupa gimnazjalistów z dwóch placówek odbyła warsztaty z policjantem, ratownikiem medycznym, policjantem oraz ratownikiem WOPR. Poza tym odbywały się również akcje podsumowujące każdy blok, kierowane do reszty społeczności szkolnej i lokalnej. Na zakończenie projektu uczniowie uczestniczyli w wizycie studyjnej w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
 
O każdym z trzech bohaterów - wolontariuszy przeczytasz na naszym blogu. Zapraszamy ;-)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz